Duben 2014

Brambory rychle a hlavně chutně ^^

13. dubna 2014 v 10:00
Měla jsem jednou večer chuť na něco rychlého, teplého a taky něco takového suchého, kvůli dietě. :) Dieta jako taková skrz zvracení. :D Ne normální. :) No a našla jsem v lednici brambory. Jenže jak je udělat rychle? No chtě nechtě tomu věřit, ale v mikrovlnce!

Udělala jsem to asi nějak takhle: Oloupala jsem samozřejmě brambory do misky z osolenou vodou. Pak jsem to přecedila a do misky dala utěrku. Brambory jsem nasypala do utěrky, ještě osolila a zabalila. Na utěrku jsem pak nakapala trocha vody. Mikrovlnku na nejvyšší stupeň a 5 min a misku něčím přikrýt (ale musí to mít nějakou tu mezeru), dát do mikrovlnky a zapnout. Na talíři pak ještě přisolit a k tomu cokoliv. Já si dala kečup! :3

Recept najdete TADY.
Neřídila jsem se jen receptem, ale hlavně i komentářema. Každá rada dobrá :)
Takové překvapení, když brambory vytáhnete a jsou krásně měkké! :) Je samozřejmostí, že brambory se udělají za opravdu za těch 5 minut, jestliže je nakrájíte na menší kousky! :)

Pár věcí, které nesnáším.

8. dubna 2014 v 12:00 Pár věcí.
Takže jsem se rozhodla, že každé druhé úterý budu dávat článkem s tématem "Pár věcí". A protože máme dneska ředitelské volno, tak to píšu už teď :)

1. Kožešinové farmy a týrání zvířat

Jednou jsem měla psát na mém bývalém asku názor na týrání zvířat. Rozepsala jsem se hodně a dala tam pár videíí. Pak mi kámoška poslala odkaz na dokument, kolik způsobů týrání je. Já se na to dívala půl hodiny! Mělo to dvě hodiny, ale já vydržela jen půl hodiny! Bylo to fakt hrozné. Dokážu se dívat na všelico, ale na toto fakt nejsem. Já vím, že to píšu všude, ale prostě to nesnáším. Ke zvířatům mám svůj určitý vztah a nedala bych je nikomu <3 Když se mě někdo zeptá, co nesnáším, tak musím na první místo dát kožešinové farmy a různé druhy týrání zvířat. Fakt bych jela do českých měst, kde jsou ty farmy, dala bych tam bombu a propustila všechny zvířata. Jednou sem viděla malého cikána, jak zabil palicí malé bezbranné ptáče. Já mu nadala. Já bych byla schopná jít a říct, před celou ČR i před celý svět, co si o tom myslíma co bych udělala s lidmi, kteří týrají zvířata.

2. Spolužáky.

Mí spolužáci jsou fakt hrozní >.< Pořád se někomu za něco posmívají, co viděli na netum nebo nějakou hláškou. Třeba mé spolužačce >.< Proč si svoje názory nestrčíte do prdele a radši se učíte, aby jste nepropadli? Nejlepší je nevšímat si jich, ale tak to máte tak. Jim to nevadí. Hlavně, že to řekli a pobavili své kamarádíčky.
Když se podívám na jednoho spolužáka v hodině, začne na mě dělat ksichty a čeká, až se začnu smát. Myslí si, že je zajímavý. Vážně nejsi -.- Tím dokazuješ své IQ tykve. Nejhorší je, že on ve škole dělá problémy a doma je prej uplné zlatíčko. Ani nemluví.
Pak máme i spolužáky, kteří ti řeknou tak hnusné věci, že jim ani nevadí, že to třeba urazí, nebo mrzí. Škoda, že nejsme třída, kde se kluci normálně baví s holkama >.< Snad to bude na na SŠ lepší.

3. Mlaskání.

Nesnáším, když jím a někdo vedle mě mlaská. Když mu řeknu, ať toho mlaskání nechá, tak buď začne ještě víc schválně a nebo řekne, že nemlaská. A ještě debilnější je, když na chvilku přestane a pak zase začne!

4. Nevychované cikány.

Opravdu nesnáším, když jdu po městě a teď slyším "hej divej, jaká kunda ide." "Co cumíš ty pYčo?" "Mluvil někdo na tebe?" "Hej kočko, nemáš cigaretu?" Ohh shit >.< Připadá vám snad, že kouřím?
Máme tu fakt hrozně nevychované cikány. Minule (to mě fakt pobavilo) jsem stála na naší zahradě a malý brácha spolužáka (cca 6 let) na mě křičel "hej kokotko vypadni z tama". Aha.. Super.

5. Když jdu po městě a zakopnu.

Jdu si po městě a zakopnu. Začnu se sama sobě smát, ale když jdou okolo nějací puberťáci, tak asi těžko se nebudou smát. Jednou jsem šla do školy a před dveřama spadnu na schodech? Proč ne že? Naštěstí mě vidělo pár lidí a ti si toho myslím ani nevšimli. :D

Konečně a smolně.

5. dubna 2014 v 16:18
Ahoj,
tento týden jsem byla nemocná a nemohla jsem nic dělat. U počítače se mi jak naschvál dělalo špatně, takže jsem skoro jen ležela a nemohla jsem sem nic psát. Konečně to už pominulo a já mám chuť sežrat celou ledničku, jít ven a fotit! Pár fotek jem už nafotila a tak sem nějaké přidám. Nejsou to žádné umělecké fotografie, je to jen tak ze zábavy, tak prosím nepište, že neumím fotit.
Kocour Vojta.
Morče Čoki.
Pes Eny.

A nakonec můj prst :D

Fotek mám daleko víc, ale většinou jsou rozmazané.
Takže a to smolné nakonec. Konečně jsem zdravá a mamka toho zneužívá. Odjela do práce a nadiktovala mi, co všechno můžu uklidit :D Dělala jsem, že ju neslyším, ale tak uklidím. Musím, už jsem fakt hrozně líná. Takže udělám si tousta a jdu uklízet. Tak se mějte! :)